TheraTogs

Viac o obleku TheraTogs:

Obleky TheraTogs boli navrhnuté detskou fyzioterapeutkou Beverly Cusik a uvedené do praxe v USA v roku 2002.

Theratogs je ortopedickým spodným prádlom, ktoré je doplnené pružnými ťahmi a pacient ho môže nosiť každý deň priamo na svojom tele. Veľkou výhodou tohto obleku je, že môže byť použitý nie len pri terapii, ale je predovšetkým určený na integráciu terapeutického efektu do domáceho prostredia. Tento oblek je pacientovi nastavený a prispôsobený na mieru.

Dieťa si na oblek postupne zvyká, preto dobu zotrvania v obleku pomaly zvyšujeme z 1 hodiny na maximálne 12 hod. Postupne sa mení vzor chôdze dieťaťa a funkcie jeho svalov. Oblek pomáha správne nastaviť ťažisko a opornú bázu, a tým dochádza k zlepšeniu stability trupu a lepšej funkcii končatín.

 TheraTogs / TheraTogs - foto
 TheraTogs / TheraTogs - foto
 TheraTogs / TheraTogs - foto

Theratogs je vyrobený z tkaniny, ktorá komfortne objíma telo a zvyšuje tak úroveň telesného povedomia o trupe – Propriocepciu. Nenahrádza prácu posturálnych svalov – svaly ostávajú aktívne, ale pracujú v novom fyziologickejšom a efektívnejšom nastavení.

Indikovaný je pri rôznych neurologických a ortopedických ochoreniach ako napríklad: hypotónia, patologické zakrivenie chrbtice, patologické postavenie panvy, bedrových a iných kĺbov, ataxia, dyskinéza, atď...

Veľkou výhodou je, že v prípade záujmu o tento oblek, ho môžete mať na predpis. Dr. Fehér s ktorým spolupracujeme, dieťa vyšetrí a podľa stavu indikuje daný typ pomôcky. Parametre na oblek zmeria naša certifikovaná fyzioterapeutka Janka a následne údaje zašle p. Rehákovej. Po zhotovení Vám oblek doručí domov alebo do Liberty :) V prípade záujmu o terapiu TheraTogs nás neváhajte kontaktovať.

 TheraTogs / 2 - foto
 TheraTogs / 2 - foto
 TheraTogs / 2 - foto