Matej

14.2.2017

Posledný pobyt sme vo vašom zariadení absolvovali v decembri 2016. Náš pobyt trval 12 dní, počas ktorých sme absolvovali 10 rehabilitácií po 2,5 hodiny-2 hodiny Therasuit terapie a 0,5 hodiny Giger MD terapie. Dĺžku dennej rehabilitácie a aj celkového pobytu sme prispôsobili vzhľadom k  Matejovej fyzickej dispozícii a na základe osobnej konzultácie s terapeutmi, s Vami a so mnou. Toto Matejovi najlepšie vyhovuje a dobre to zvláda.
Pokroky neprichádzajú hneď, ale postupom času. Darí sa nám udržať Mateja hybného, zatiaľ chodí po štyroch, postaví sa do vzpriameného kľaku, vylezie na posteľ a zíde z nej. Pokúša sa postaviť pri nábytku a niektoré pokusy sú úspešné. Čo som ale od tejto rehabilitácie vôbec neočakávala a prišlo to ako milý "BONUS", bolo psychické zlepšenie, lepšie reakcie na okolie a hlavne cielené, výraznejšie prejavy a z toho sa neskutočne teším. Potvrdili mi to aj ľudia, ktorí vidia Mateja zriedkavejšie.
Chcela by som týmto povzbudiť mamky, ktoré  ešte len váhajú, či má ich dieťa absolvovať takýto pobyt alebo nie, aby to určite skúsili, aby odvaha vždy zvíťazila nad strachom.Vždy to prinesie pozitívne výsledky. Veľmi si vážim dobrú komunikáciu s personálom a veľké pochopenie a empatiu z ich strany, pretože len dobrou komunikáciou sa dá všetko zvládnuť. Vážim si tiež ich ochotu pomôcť, poradiť a usmerniť mamku a jej dieťa.
Viem, že pre každú mamku sú určite problémom financie, preto som veľmi rada, že sa dá rehabilitácia financovať aj prostredníctvom 2% z dane z príjmu. Pevne verím, že sa raz podarí presadiť, aby metódy, ktoré praktizuje Centrum Liberta, boli preplácané zdravotnou poisťovňou. Som presvedčená, že dôkazom efektívnej činnosti je dobrý produkt a dobrým produktom je v tomto prípade nielen činnosť-teda rehabilitácia, ale aj dôkazy o zlepšení zdravotného stavu klienta-pacienta, ktoré sú viditeľné a hmatateľné.
Fantastické je aj to, že v Liberte som sa mohla stretnúť s inými mamkami a mohli sme si vymeniť svoje skúsenosti a taktiež je super, že Liberta organizuje  rôzne podujatia, kde sa môžu mamky stretnúť. Ja mám do Košíc 120 km, takže túto rovinu činnosti Liberty zatiaľ sledujem len zo sociálnej siete.
Za čo som však veľmi vďačná pani Renátke Ferencsik, je ortopedická konzultácia s Mudr. Fehérom, ktorú môjmu synovi sprostredkovala teraz v decembri počas pobytu v Liberte.Vďaka tejto konzultácii v nás znova skrsla nádej, že by Matej mohol znovu chodiť. Zajtra t.j. 11.4. bude hospitalizovaný na ortopedickej klinike a o deň neskôr operovaný, ide o trojetážové uvoľnenie dolných končatín.
Prajem celému kolektívu Liberty veľa síl, veľa odhodlania a radosti z toho, čo robia pre svojich klientov.
Marianna Kovalčíková.

Matej

2022

1 2 3 >

2021

1 2 3 4 >

2020

1 2 3 4 5 6 >

2019

1 2 3 4 5 6 >

2018 - kliknite pre zobrazenie

2017 - kliknite pre zobrazenie

2016 - kliknite pre zobrazenie

2015 - kliknite pre zobrazenie

2014 - kliknite pre zobrazenie

2013 - kliknite pre zobrazenie

2012 - kliknite pre zobrazenie