15.12.2019 - 1. workshop - S bezhraničným elánom pre hendikepované deti

Víkendové rodičovské stretnutie bol 1. workshop ročného programu, na ktorom sa rodičia deti z Nyíregyházy okrem iného mohli oboznámiť s terapiami Therasuit, Giger MD, a EEG Biofeedback.
V rámci programu „Včasná intervencia na oboch stranách hranice“ ktorý je usporiadaný Centrom Liberta z Košíc a Rejtett Kincsek Down Egyesület z Nyíregyházy, mohli rodiny s hendikepovanými deťmi z Maďarska navštíviť rehabilitačnéCentrum Liberta, kde sa mohli oboznámiť s inovatívnymi zdravotníckymi službami.
V Maďarsku a na Slovensku čoraz viac detí potrebuje včasnú intervenciu, a žiaľ nie každý má príležitosť resp. možnosť sa k intervencii dostať. V tomto pomáha zdravotníckymi odborníkmi a špeciálnymi pedagógmi Liberta a Rejtett Kincsen Down Egyesület. Vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúseností uvedené organizácie uskutočnili v rámci projektu, ktorý je podporovaný Európskym Rozvojovým Fondom a Programom Spolupráce Interreg V-A Slovensko – Maďarsko.Víkendové rodičovské stretnutie bolo iba jedným prvkom ročného programu, na ktorom sa rodičia okrem iného mohli oboznámiť s terapiami Therasuit, Giger MD, a EEG Biofeedback.
Stretnutie sme zakončili chutným obedom. smiley
15.12.2019 - 1. workshop - S bezhraničným elánom pre hendikepované deti
Novinky import / 15.12.2019 - 1. workshop - S bezhraničným elánom pre hendikepované deti - foto

Zoznam noviniek