Referencie

2024

1 2 3 4 5 >

12.10.2017

V dňoch 11.9.- 22.9.2017  môj syn Matej absolvoval v Centre Liberta svoj ôsmy rehabilitačný pobyt a v poradí druhý po operácii šliach, ktorá mu pomohla uvoľniť nohy. Zároveň však stratil veľa svalovej hmoty počas doby, keď mal na nohách sadrovú fixáciu, preto potreboval  znovu nabrať svaly a silu.
Rehabilitačný pobyt zvládal dobre, v rámci svojich síl. Dá sa povedať, že každý deň podával čoraz lepšie výkony a to aj vďaka pomoci a stimulácii zo strany fyzioterapeutov.
Vďaka cvičeniu v Liberte sa dostal do dobrej formy,zase sa dokáže dostať do vzpriameného kľaku, zísť z postele a vyliezť na ňu, dokáže sa pohybovať štvornožky v priestore a zaznamenala som aj zlepšenie psychického stavu. Matej je vnímavejší, vie výraznejšie prejaviť svoje emócie a rýchlejšie zareagovať na vonkajšie podnety.

Cvičenie v Centre Liberta jednoznačne odporúčam. Tým, ktorí ešte váhajú, či sa na to majú dať, či tam majú ísť so svojím blízkym, so svojim dieťaťom odkazujem: " Choďte tam!"- Je tam milý a ústretový kolektív, ochotný poradiť v čomkoľvek, nasmerovať vás, pomôcť vám a poradiť tie druhy terapií,ktoré budú vášmu dieťaťu naozaj pomáhať a ktoré bude zvládať tak,aby po ich absolvovaní malo vaše dieťa  a v konečnom dôsledku aj vy kvalitnejší a lepší život.

Potrebujete na to len trochu odvahy a vytrvalosti. Príkladom takejto odvahy a vytrvalosti je aj pani riaditeľka. Je milá a komunikatívna, zaujíma sa o vás nielen v rovine profesionálnej, ale aj ľudskej. Vždy poradí a pomôže, zaujíma ju, ako sa vám darí, ako napredujete. Ona sama robí veľké veci a jednou z týchto "vecí " je aj prevádzka Centra Liberta.

Chcem podotknúť, že takéto rehabilitačné centrá bývajú častokrát jedinou formou pomoci postihnutým ľuďom, "vďaka" tomu, že zdravotný systém v našej krajine je nastavený tak, že ťažko postihnutého človeka kvôli niektorým diagnózam, ktoré má, nezoberú do žiadneho štátneho zdravotníckeho zariadenia, čo je aj prípad môjho syna Mateja.

Výsledkom každej dobrej činnosti je dobrý produkt a dobrý produkt rehabilitačného Centra Liberta sú klienti, ktorí napriek vážnym zdravotným komplikáciám napredujú a zlepšujú svoj zdravotný stav a takým klientom je aj môj syn Matej.

Som presvedčená, že každý dobrý produkt by mal by dobre odmenený a uznaný nielen klientami, ale aj spoločnosťou a štátom. Preto pevne verím, že sa nám raz podarí vybojovať, aby tieto rehabilitačné metódy, ktoré naša spoločnosť v tomto čase považuje za nové a neznáme, boli plne hradené zdravotnou poisťovňou.

Marianna Kovalčíková-matka
Matej

2023

1 2 3 4 5 6 7 8 >

2022

1 2 3 >

2021

1 2 3 4 >

2020

1 2 3 4 5 6 >

2019

1 2 3 4 5 6 >

2018 - kliknite pre zobrazenie

2017 - kliknite pre zobrazenie

2016 - kliknite pre zobrazenie

2015 - kliknite pre zobrazenie

2014 - kliknite pre zobrazenie

2013 - kliknite pre zobrazenie

2012 - kliknite pre zobrazenie