23.11.2019 Nová terapia TheraTogs

Kurz na túto terapiu absolvovala v Olomouci naša fyzioterapeutka Janka Fedorková.
Obleky TheraTogs boli navrhnuté detskou fyzioterapeutkou Beverly Cusik a uvedené do praxe v USA v roku 2002.
Theratogs je ortopedickým spodným prádlom, ktoré je doplnené pružnými ťahmi a pacient ho môže nosiť každý deň priamo na svojom tele. Veľkou výhodou tohto obleku je, že môže byť použitý nielen pri terapii, ale je predovšetkým určený na integráciu terapeutického efektu do domáceho prostredia. Tento oblek je pacientovi nastavený a prispôsobený na mieru. Dieťa si na oblek postupne zvyká, preto dobu zotrvania v obleku pomaly zvyšujeme z 1 hodiny na maximálne 12 hod. Postupne sa mení vzor chôdze dieťaťa a funkcie jeho svalov. Oblek pomáha správne nastaviť ťažisko a opornú bázu, a tým dochádza k zlepšeniu stability trupu a lepšej funkcii končatín.
Theratogs je vyrobený z tkaniny, ktorá komfortne objíma telo a zvyšuje tak úroveň telesného povedomia o trupe – Propriocepciu. Nenahrádza prácu posturálnych svalov – svaly ostávajú aktívne, ale pracujú v novom fyziologickejšom a efektívnejšom nastavení.
Indikovaný je pri rôznych neurologických a ortopedických ochoreniach ako napríklad: hypotónia, patologické zakrivenie chrbtice, patologické postavenie panvy, bedrových a iných kĺbov, ataxia, dyskinéza, atď.

23.11.2019 Nová terapia TheraTogs
Novinky import / 23.11.2019 Nová terapia TheraTogs - foto
Novinky import / 23.11.2019 Nová terapia TheraTogs - foto
Novinky import / 23.11.2019 Nová terapia TheraTogs - foto

Zoznam noviniek